image

Edyta Poniatowska

Jako konsultant żywieniowy (Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka, Instytut Żywności i Żywienia) od kilku lat działam czynnie w różnych organizacjach, biorę udział w przedsięwzięciach, które mają na celu edukację żywieniową, promocję naszych regionalnych i sezonowych produktów, prowadzę warsztaty dla dzieci i dorosłych, uczę gotować.

Wspieram również jako moderator kampanię na rzecz naturalnej diety w przedszkolu: „Zdrowy Przedszkolak.org”. Jako rodzic działam aktywnie w grupie Zdrowe Żywienie Małych Pomorzan. Współtworzę projekt „Gdańsk-jeMy zdrowo”, który ma na celu zmiany jakości posiłków w stołówkach szkolnych na terenie Gdańska.

Dla mnie oczywiste jest, że jedzenie ma właściwości terapeutyczne. Od dziecka ciekawiły mnie zioła, kuchnia, stare przepisy. Teraz pasję mogę przekuć na pracę, mogę dzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą, ale co najważniejsze przekonuję rodziców, dzieci w szkołach i przedszkolach, że ważne jest zdrowe, naturalne żywienie, że to jak będziemy karmić nasze dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, taki dajemy start w dorosłe życie.

Pracuję również z dorosłymi metodą coachingu grupowego Action learning – razem zmieniamy nawyki żywieniowe.